COVID šílenství

Chtěl jsem se vyhnout psaní čehokoli o očkování, restrikcích a nechat to jen na osobní setkání a normální lidský rozhovory, ale co dennodenně vidím mě prostě dohnalo k potřebě tohle napsat.

Jste snad blázní? Hádáte se lidi o to, kdo je větší borec, kdo se stal odborníkem na vakcíny a kdo hloupým následovatelem stáda na obou frontách. Ti, kteří už očkovaní jsou, tak nepochybně budou muset podstoupit další očkování, rozhodně tu srágoru mohou chytit a přenášet i tak a ano, mohou mít i těžší průběh. Očkování neznamená, že se z vás stanou imunitní králové a můžete na ostatní opatření kašlat. Na druhou stranu se veškeré ohrožení obecně velmi snižuje a zvlášť potom, když jste už i covid měli.

Přírodní protilátky jsou také dobrý argument, ale ruku na srdce, kdo z vás si nechá dělat pravidelně co 6 měsíců testy, aby věděl, že jich má dostatek? Tím spíš, když se postupně vytratí a pak stejně to očkování přijde na řadu?

Hodně lidí má problém s tím, že očkování vydrží jen určitý čas a musí se pak posilovat. No, bohužel ten virus není sezonní jako chřipka a když nejsou očkovaní další lidi, jen tak nezmizí a je logické, že ty dávky se musí posilovat. Neznamená to však, že očkování je tečka za tou nemocí, je potřeba společenská zodpovědnost vůči sobě, svým dětem a ostatním. Je potřeba být rozumný, nosit ty ksichtofutrály, dodržovat hygienu a nehrát si na nesmrtelné.

Spousta lidí, kteří brojí proti očkování jsou rozumní lidé, operující s dostatkem protilátek, ale zase to dopadne jak jsem psal výše. Dojdou, zmizí, nebudou. Co pak?

Pokud někdo popírá problém s pandemií, tak je idiot. Ty lidi prostě v nemocnicích jsou, berou místa těm, kteří potřebují jinou neintenzivní péči a co hůř, kradou sílu personálu a ten se nerozdvojí. Jestli mám najít jediný důvod k očkování, je to tohle. Ulehčit nemocnicím. A pro ty, kteří to odmítají a ze všeho nejvíc se bojí dávat očkování svým dětem, což absolutně chápu, je nejlepší řešení si to píchnout a dodržovat opatření. Jestli chcete ochránit své děti od injekce, prostě si jí vezměte sami, pomozte společnosti se toho hnusu zbavit, tím udržíte děti ve škole, omezíte karantény a nebudou si muset píchat nic.

Čím déle budeme tohle roztříštěné chápání věcí nechávat v běhu, tím déle bude hrozit, že to očkování bude nejen pro dospělé povinné. Pamatuji si, jak při prvních případech covidu u nás byli všichni připosraní a nosili i rukavice v hromadné dopravě, ti největší hysterici na začátku se postupně často stávají největšími odpůrci očkování a opatření. Pořád se ptají, kdy už to skončí, že se v tom nedá normálně žít. No máte pravdu, ale neděláte nic proto, aby se to ukončení covidového šílenství alespoň přiblížilo.

I v současné situaci potkáte mraky lidí v obchodech bez respirátorů, prostě otupěli nebo na to serou. Tohle je ten problém, strašně rychle si zvykáme na nepohodlí a hrozby a nějak se naučíme je přehlížet, zvlášť my jako Češi v tom excelujeme.

Tak to lidi prosím nepřehlížejte a přistupujte k tomu rozumně. Mohu být solidární se svobodným rozhodnutím, že se očkovat nikdo nechat nemusí, ale upřímně, tím nikomu nepomůžete, a rozhodně ne svým dětem!

A je mi jasné, že tohle se nebude dost lidem z mého okolí líbit (ani to většina nedočte), a vím, že někteří opravdu očkovaní být nemohou ze zdravotních důvodů. Ale drtivá většina těch, kteří křičí silná slova o svobodě a podrazu na společnost s pandemií a věcmi s ní spojenými, jsou pro mě prostě nezodpovědní lidé. Tečka!

Držte se, mějte selský rozum a zkuste spolu rozumně debatovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s