Jak volit, když nevím, koho volit?

Nepřehlednost, dezinformace, nedostatek času, nezájem, zklamání, frustrace? Jestli vás něco z těchto věcí ve spojení s volbami potkalo, tak jste tu správně! A jestli máte jasno, koho volit, možná vás to inspiruje se zamyslet nebo poradit lidem ve vašem okolí, kteří nevědí nebo jsou jim volby šumák, protože tomu buď nerozumí nebo na to jednoduše serou.

Předně začnu tím, že tohle není žádná agitace za nějakou konkrétní stranu, já mám sice jasno, ale tenhle (a fakt krátký článek) je v tomto ohledu zcela neutrální.

Když nevíš koho volit, nebaví tě poslouchat předvolební debaty a číst všechny programy jednotlivých stran, rozhodně nejsi sám či sama, ale je jednoduché řešení, jak se dopídit ideálního rozhodnutí, které tě nebude štvát a které v debatě s rodiči nebo kamarády skálopevně obstojí.

Základem je chuť jít volit. Vím ze zkušenosti, že fakt hodně lidí nejde k volbám, protože prostě neví komu to hodit a pak to kamuflují tím, že by stejně nic nezměnili. Blbost. Tak pojďme nato.

Jak volit, když nevím koho volit ve 4 krocích

  1. Krok = I když tě politika moc nebere, určitě víš, koho tam fakt nechceš. Kdo tě prostě štve už od pohledu. Ať už jde o předsedu strany nebo jejich členy. Koho nechceš vídat ve zprávách a když, tak ideálně co nejméně. Tak toho si dej na jednu stranu pomyslných vah.
  2. Krok = Najdi kohokoli kdo dá té partaji, která tě štve, pořádně na zadek, když ve volbách uspěje. Nebo minimálně se proti ní vymezuje a má dle preferencí šanci skočit nad 5 % (tedy dostat se do sněmovny). Tohle prostě víš, a když ne, tak holt musíš nějakou chvilku obětovat rychlé rešerši. Jsou tam ANO, Piráti a Starostové, Spolu, SPD, ČSSD, Přísaha a Komančové (zde jediné a malé subjektivní vyjádření).
  3. Krok = Partaj či koalici, která ti vylezla jako vhodná (neříkám ideální, to není zpravidla žádná, a blbci jsou v každé straně hojně zastoupeni), si trochu proklepni. Prostě se koukni na jejich stránky a základní body jejich programu, to je to minimum, které bys měl/a udělat. Jestli je většina v klidu a nedrtí to tvé svědomí, tak je to správná volba.
  4. Krok = hoď jim to do urny.


    A to je celé. Díky za pozornost a jděte volit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s