VOLBY 2017 – Komu to hodím a proč?

Bolí mě hlava ze sledování předvolebních debat, čtení programů, poslechu prohlášení, proklamací slibů, z všudypřítomných billboardů a plakátů. Čím blíže jsou volby, tím víc se všechno stupňuje a vyhrocuje, ale to mě nesmí odradit. Pokud by se Babišovi, Okamurovi a jim podobným opravdu povedlo otupit mozky lidí a získat většinu hlasů, bude mě ta hlava bolet celé další čtyři roky, a to nechci dopustit.

Selským rozumem a vylučovací metodou jsem vyselektoval pro mě nevolitelné subjekty. A bohužel máme jediný hlas, takže o to je to vždy složitější.

ANO je Babiš a ten člověk je manipulativní psychopat, který nebere ohledy na nic jiného než na sebe sama a zvyšování moci, nevolitelné.

SPD je Okamura, xenofobní hlásná trouba využívající zastrašování a lži k získání vlivu za každou cenu, nevolitelné.

KDU-ČSL jsou paraziti, kteří se nebojí připojit ke komukoliv, když se jim to hodí a opustit každého, když se jim to už nehodí, nevolitelné.

ČSSD jsou zpátečnický a populistický subjekt dávno za zenitem, který ztratil veškerou suverenitu a integritu, nevolitelné.

KSČM jsou komunisti, nevolitelné.

ODS jsou uřvaní kritici, kteří mají máslo na hlavě a zdaleka se nevyhrabali ze hnoje, který sami dlouhá léta tvořili, nevolitelné.

TOP 09 je Kalouskův kůň, na kterém může na ostatní koukat shora a rozdávat rány, a třebaže mají mé určité sympatie, co do stálosti názorů, s jejich programem se v mnohém neumím ztotožnit, nevolitelné.

REALISTÉ jsou Robejškův pokus, s pro mě příliš arogantní rétorikou, o uloupnutí alespoň malého krajíce z polámaného státu po působení Babiše, nevolitelné.

SVOBODNÍ jsou Machův projev vzdoru proti všem pravidlům, která nám údajně berou svobodu a paradoxně vytváří dojem anarchisty, který by nejraději zbořil i funkční a smysluplná omezení a mantinely, nevolitelné.

ZELENÍ jsou příliš schovaní pod obličejem Matěje Stropnického a působí mnohdy jako strana mladého floutka, který nebude mít koule na to něco skutečně změnit, do sněmovny prozatím nevolitelné.

PIRÁTI trpí podobných problémem jako Zelení a tvář Bartoše až příliš dominuje mediálnímu obrazu jejich strany, mají však mnoho dobrých myšlenek a ambicí a ač ne vším, mnoho z jejich programu je mi blízké, preference jim stoupají a jsou pro mě volitelní.

STAN jsou stranou, která má zřejmě nejsmysluplnější program a nejsou schovaní jen pod jediným obličejem, doplácí však dle mého na své nešťastné námluvy s KDU-ČSL a také to, že lidé je raději vidí na lokální úrovni a nechtějí je ztrácet ve sněmovně, jsou pro mě také volitelní.

Ostatní strany není třeba blíže komentovat, tam je všechno marnost nad marnost. Asi jste pochopili, že mi zůstali Piráti a STAN. Předvolební preference mi radí hodit to Pirátům, ale po zralé úvaze je mé rozhodnutí takové, že to šoupnu Starostům a budu doufat, že ten kus papíru nebude zbytečně hozený.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s