Nové logo pro Liberec

Liberec již potřetí za posledních několik málo let vyhlásil veřejnou soutěž o dodání nového loga a vizuálního stylu města. Poprvé však někdo rozumný zadal vyhlášení, propagaci a podmínky soutěže projektu, který se v tom vyzná, není politicky zaujatý a dodá soutěži prestiž. Díky projektu CZECHDESIGN se podařilo, že honorář pro případného vítěze a skicovné pro účastníky druhého kola není ubohý jak bylo předešlé ročníky zvykem.

Podmínky účasti byli pro všechny stejné a prvního kola se údajně zúčastnilo neuvěřitelných 160 návrhů, kdy každý autor či agentura mohli soutěžit pouze s jediným návrhem. Konkurence tedy byla obrovská a já jsem moc zvědav, které návrhy odborná porota do druhého kola vybrala.

Já jsem svůj návrh poslal také a i když jsem zatím nedostal negativní odpověď z magistrátu a tudíž nevím jak dopadnu, stejně už to pustím do světa. Nedělám si moc velké naděje. Jsem toho názoru, že Liberec potřeboval již jinou asociaci než neustále omílaný Ještěd, byť se nedá zcela přehlížet. Ale je pravděpodobné, že právě ztvárnění Ještědu dostalo přednost před jinými variacemi. Takže svůj návrh považuji za takovou okrajovou vlnu. Rád se však budu mýlit. Neznamená to však, že bych nebyl plně s návrhem ztotožněný.

Takže, co jsem teda vytvořil já?

Pojal jsem to čistě z hlediska emocí. Výsledný znak tak na první pohled nemusí každému asociovat něco zcela konkrétního. Je v něm ale ukryto více než se zdá. Základem je srdce a srdce jsem do návrhu také vložil. Není na co čekat. Posuďte sami.

liberec_paragon_1liberec_paragon_2liberec_paragon_3liberec_paragon_4liberec_paragon_5liberec_paragon_6liberec_paragon_7liberec_paragon_8liberec_paragon_9liberec_paragon_10liberec_paragon_11liberec_paragon_12

Tak co myslíte? Budu rád za komentáře či cokoliv. Uvidíme jak to celé dopadne. Ale hlavní bude, aby Liberec dostal logo a vizuál, který bude dělaný srdcem a s nápadem. Ať už ho udělá kdokoliv. Fakt jsem zvědav…

A díky Radkovi TEOPE Drbohlavovi, jeho fotky mi tu prezentaci zde na webu krásně dokreslili. A pánům Albert Cornelissen a Leo Rivas, díky hoši.

EDIT: Odpověď už dorazila a můj návrh nepostoupil. Tak budu zvědav, kdo nakonec bude podepsán pod vítězným návrhem.

5 komentářů: „Nové logo pro Liberec

  1. marie píše:

    Ondro, dívám se na logo které vyhrálo a na tvoje a s uznáním musím říct, že se mi to tvoje líbí o chlup víc. To rozpracování a možnosti další práce s logem se mi zdá být hodně dobré 🙂 Na logu, které vyhrálo, se mi líbí absolutní koncentrace myšlenky do jednoduchého tvaru, avšak aplikace na další materiály už neskýtá takovou hravost. Držím palce s další prací!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s